• شنبه- جمعه 8.00 - 18.00
  • تهران ، قیطریه ، میدان کتابی
  • 02122240817 - 02122240818

خوش آمدید

اجاره خودرو تهران تنها جایی برای اجاره خودرو نیست

اجاره خودرو – اجاره ماشین – کرایه اتومبیل

اجاره خودرو، استخدام ماشین ( به خدمت گرفتن ، اجاره ماشین) ، یا شرکت اجاره خودرو ، شرکتی است که خودرو های بدون راننده و یا با راننده ، برای مدت کوتاهی اجاره می دهد. این نوع خودروها معمولا بین چند ساعت تا چندین هفته به اجاره می روند. شرکت های اجاره خودرو معمولا دارای شعبه ها و دفاتر متعدد محلی و شهری هستند که وجود این دفاتر به کاربر اجازه می دهد یک وسیله نقلیه را از شهری دریافت کرده و به نمایندگی دیگر و مکان دیگر که نمایندگی شرکت اجاره خودرو مرکزی می باشد ، بازگرداند . دفاتر شرکت های اجاره خودرو بدون راننده عمدتا در نزدیکی فرودگاه ها یا مناطق شلوغ شهر قرار دارند . اغلب مشتریان این دفاتر ، به صورت آنلاین اقدام به رزرو در سایت مرکزی شرکت اجاره خودرو نموده و در نهایت هر دفتر که به مکان مورد نظر مشتری نزدیک تر باشد ، مسوول ارایه خدمات و تحویل اجاره ماشین به مشتری است.

شرکت اجاره خودرو در ابتدا به افرادی و مشتریانی نیاز دارند که آن ها نیز نیاز به اجاره خودرو به صورت کوتاه مدت و بلند مدت را داشته باشند ، به عنوان مثال کسانی که خودرو خود را فروخته تا با پول آن در کاری خاص سرمایه گذاری نمایند و آن را در گردش کاری بیاندازند .

افردای که قصد مسافرت کردن دارند ولی به خاطر نداشتن خودرو شخصی ، نسبت به اجاره آن اقدام می کنند و یا کسانی که دارای وسیله نقلیه شخصی هستند ، ولی خودرو آن ها عیب فنی پیدا کرده و نیاز به سرویس دوره ای داشته اند و در تعمیرگاه هستند. یا کسانی که با خودرو شخصی خود تصادف کرده و در حال حاضر منتظر رسیدگی به امور و تعیین رای دادگاه و یا پرداخت خسارت توسط بیمه هستند.

شرکت های اجاره خودرو ، با هویدا شدن گام های موثر در ارایه هر چه بیشتر و بهتر خدمات به مشتریان گاها در زمینه های دیگری از صنعت اجاره خودرو وارد شده و به صورت حرفه ای تر فعالیت می کنند . آنها نسبت به اجاره ماشین حمل و نقل مانند کامیون ها ، کامیونت ها ، تریلر ها و یا وسایلی مانند دوچرخه و اسکوتر و هر آنچه که مورد نیاز و خواست مشتری است را ارایه می دهند .

در کنار اجاره ماشین ، شرکت های اجاره اتومبیل معمولا محصولات و خدمات اضافی دیگری را ارایه می دهند ، خدمات و امکاناتی مثل بیمه مازاد و کامل خودرو ها ، سیستم های موقعیت یاب جهانی ، وسایل و سیستم های سرگرمی ، دوچرخه و اسکوتر.

تاریخچه اجاره خودرو در جهان

اولین نمونه شناخته شده از اتومبیل هایی که برای اجاره ارائه می شوند، به ۱۹۰۶ می رسد. شرکت آلمانی Sixt در سال ۱۹۱۲ که در ابتدا با ۳ خودرو شروع به اجاره به صورت بدون راننده می باشد.

اجاره خودرو به زمان های گذشته بر میگردد.اما قبلتر از آن نیز مردم اسب و ارابه و درشکه را که به عنوان وسایل نقلیه محسوب میشوند کرایه میدادند . اولین شرکت اجاره خودرو در سال ۱۹۱۲ در آلمان و با ۳ خودرو به طور رسمی آغاز به فعالیت کرد.

جو ساندرز از اوهاما در سال ۱۹۱۶ با یک خودرو فورد T که به صورت قرضی خریده بود نیز در نبراسکای ایالات متحده شروع به فعالیت کرد و در سال بعد تعدادخودروهای او به ۱۸ دستگاه فورد TS رسید که به ازای هر مایل ۱۰ سنت کرایه دریافت میکرد.

سال بعد رقیب وی والتر جیکوبز در واشنگتن با ۱۲ خودرو فورد شروع به فعالیت کرد تا این دو نفر آغازگر سیستم اجاره خودرو در امریکا شوند.

در سال ۱۹۲۰ گادفری در بریتانیا آغاز به کار کرد که شرکت او در دهه ۸۰ میلادی توسطEUROPECAR خریداری شد.در زمان جنگ جهانی دوم بازار اجاره خودرو به شدت داغ شد وبسیاری از شرکت ها همچون EUROPECAR در آن زمان تاسیس شدند.

Joe Saunders از اوماخا، نبراسکا برای اولین بار با یک مدل T Ford که به صورت اقساطی آن را خریده است ، در سال ۱۹۱۶ شروع به کار کرد، اما تا سال ۱۹۱۷، شرکت فورد لویور، ۱۸ مدل Ts را در ۱۰ سنت در هر مایل اجاره کرد.

نام شرکت به سیستم Saunders Drive-It-Yourself تبدیل شد و سپس سیستم Saunders. تا سال ۱۹۲۶، سوندرز به ۵۶ شهر گسترش یافت. شرکت ساندرز توسط Avis در سال ۱۹۵۵ خریداری شد.

یکی از پیشگامان سوندرز، والتر جاکوبز بود که در سال ۱۹۱۸ با دوازده مدل فورد مدل T. در شیکاگو فعالیت می کرد. این شرکت در سال ۱۹۲۳ توسط جان هرتز خریداری شد. شرکت جان هرتز در حال حاضر فکر کنم بزرگترین شرکت خدمات بهینه سازی با این همه رویو و …. هستید .

در بریتانیا، اجاره اتومبیل با Godfrey Davis در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد و در سال ۱۹۸۱ توسط Europcar خریداری شد.

اجاره خودرو به زمان های گذشته بر میگردد.اما قبلتر از آن نیز مردم اسب و ارابه و درشکه را که به عنوان وسایل نقلیه محسوب میشوند کرایه میدادند.اولین شرکت اجاره خودرو در سال ۱۹۱۲ در آلمان و با ۳ خودرو به طور رسمی آغاز به فعالیت کرد.

جو ساندرز از اوهاما در سال ۱۹۱۶ با یک خودرو فورد T که به صورت قرضی خریده بود نیز در نبراسکای ایالات متحده شروع به فعالیت کرد و در سال بعد تعدادخودروهای او به ۱۸ دستگاه فورد TS رسید که به ازای هر مایل ۱۰ سنت کرایه دریافت میکرد.

سال بعد رقیب وی والتر جیکوبز در واشنگتن با ۱۲ خودرو فورد شروع به فعالیت کرد تا این دو نفر آغازگر سیستم اجاره خودرو در امریکا شوند.

در سال ۱۹۲۰ گادفری در بریتانیا آغاز به کار کرد که شرکت او در دهه ۸۰ میلادی توسطEUROPECAR خریداری شد.در زمان جنگ جهانی دوم بازار اجاره خودرو به شدت داغ شد وبسیاری از شرکت ها همچون EUROPECAR در آن زمان تاسیس شدند.

این شغل و کسب و کار به سرعت در ایالات متحده گسترش یافت؛ در سال ۱۹۲۶، انجمن آمریکایی رانندگی با بیش از ۱۲۰۰ نماینده در شیکاگو شروع به کار کرد.

رشد در سفر پس از جنگ جهانی دوم منجر به ایجاد چندین شرکت بین المللی شناخته شده از جمله اجاره اتومبیل ملی ، Europcar (1949)، پروژه اجاره اتومبیل (۱۹۵۷)، اتوبوس ریز خودرو (۱۹۵۸)، و بودجه اجاره ماشین (۱۹۵۸)

مدل کسب و کار اجاره خودرو

شرکت های اجاره اتومبیل با خرید یا اجاره تعدادی از وسایل نقلیه ناوگان اجاره خودرو خود را تکمیل می نمایند و اغلب این خودرو ها متعلق به خود شرکت ها نیست و آن ها در این میان فقط نقش واسطه را ایجاد می کنند که و با اجاره آنها به مشتریان خود از آن ها کمسیون و پورسانت بابت انجام کار را می گیرند.. ناوگان خودرو اجاره ای می تواند به روش های مختلفی ساختار یافته باشد و هر کدام به روش خود عمل می کنند:

خودرو ها می توانند به صورت مستقیم متعلق به مشتری قرارگرفته شود و شما هم از آن ها شاید پورسانتی بگیرید ، اجاره خودرو در تهران فقط اجاره خودرو تهران . در این حالت باید گفت در وضعیت خوبی نیستیم . در این حالت باید خیلی مراقب ماشین بود حتما قبل از تحویل گرفتن آن از تمامی جوانب مورد نیاز نیز عکسبرداری نمایند .زیرا کوچکترین خسارتی به خودرویی که متعلق به خود شرکت است داده نمیشه و تمام آن از جیب شرکت پرداخت شود ، پرداختی به میزان هفت دلار برای هر ساعت .

در برخی موارد خودرو این شرکت ها از سازمان ها و ادارات و یا کارخانجات خودرو سازی بزرگ دنیا است که با این کار هم خودرو های خود را به صورت ضمانتی و اقساطی به فروش می رسانند و هم هر دوطرف معامله در نهایت راضی خواهند بود. این شغل یک سرمایه گذاری بلند مدت با نتیجه کوتاه مدت خوب است.

و حالت دیگر آن متعلق به افردای می شود که یک یا دو یا بیشتر دارای خودرو هستند ولی تا به حال نمیداسنتند این خودرو ها برای منافع او می تواند پول ساز باشد ، این بهتر از این است که در پارکینگ خاک بخورند و یا به اندازه کافی کارایی نداشته باشند.

حال آن که این شغل و سرمایه گذاری در آن نیز به خودو خود به هیچ مشکلی بر نخواهد کرد و در آن ضرری وجود ندارد.

در انگلستان، شرکت های واسطه زیادی وجود دارند که با یکسری از حروف و کلمات کلیدی در گوگل دارای جایگاه نیستند و فقط با دستکاری در اسم و حروف برند ها مطرح اقدام به فروش می نمایند.

در آمریکای شمالی، به قدری تعداد شرکت های اجاره خودرو زیاد است که اغلب نمایندگان یک شرکت چند بار در روز خودروهای خود که دارای آرم مشترک شرکت اجاره خودرو مرکزی است و یا دیگر نمایندگان و همکاران را می بینند، در حالیکه سهام شرکت های اجاره خودرو به طور مستقیم به عموم مردم فروخته می شود.

انواع خودرو های اجاره ای

بسیاری از شرکت های اجاره خودرو بدون راننده ، انواع وسیعی از خودرو های اجاره ای متنوع را ارایه می دهند که بر اساس فاکتور هایی مانند تعداد سرنشینان ، بودجه مشتری ، نیاز مشتری و دیگر موارد می توان آن ها را فیلتر کرد.

حتی توجه به موقعیت مکانی ، برند خودرو ها ، و وسایل نفلیه هیبریدی الکتریکی یا suv ها در این سیستم های اجاره خودرو دارای اهمیت است.

در فرودگاه های بزرگ و یا در شهرهای بزرگتر، برخی از شرکت های اجاره خودرو دارای غرفه ای مستقل در آن جا هستند که ماشین را اجاره داده و اغلب دارای قیمت های گران و زیادی هستند. برخی از شرکت های تخصصی و قدیمی مانند Rent-a-Wreck خودروهایی با مدل پایین تر را با قیمت های پایین تر ارائه می دهند.

برای فراهم کردن شرایط مناسب و سیستمی روشن جهت طبقه بندی قیمت ها و دیگر موارد و اطلاعات مورد نیاز خودرویی ، انجمن سیستم های صنعت اجاره اتومبیل (ACRISS) سیستم کد گذاری کد ماشین ACRISS را توسعه داده است.

این توصیف اندازه، تعداد درب، نوع گیربکس (دستی / اتوماتیک)، و اینکه آیا ماشین تهویه مطبوع مناسبی دارد یا خیر، به چهار حروف کد گذاری شده است.

اولین حرف در کد Acriss Code طبقه بندی عمومی وسیله نقلیه را نشان می دهد (به عنوان مثال مینی، اقتصاد، فشرده و غیره). نامه دوم نوع خودرو را پیشنهاد می دهد (به عنوان مثال ۴ درب، املاک، تبدیل، SUV و غیره).

نامه سوم معمولا برای مشخص کردن نوع انتقال مورد استفاده قرار می گیرد، اگرچه می توان آن را نیز برای توصیف چند رانندگی وسایل نقلیه مورد استفاده قرار داد و نامه چهارم نوع سوخت را مشخص می کند و اینکه آیا خودرو دارای تهویه مطبوع است یا خیر (هیبریدی و ….).

اجاره خودرو در ایران

مدل وطنی کسب و کار اجاره خودرو

در ایران ، اجاره خودرو بدون راننده دارای اشتراکات و تفاوت هایی با مدل جهانی این کسب و کار دارد. برای مثال در ایران در مواردی مانند قوانین بیمه ای ، محدودیت کیلو متر مانند شرکت های اروپایی و آمریکایی است . یکی از اصلی ترین شاخصه های شرکت های اجاره خودرو بین المللی این است که شما می توانید خودرو را در شهری گرفته و در شهری دیگر و یا حتی کشوری دیگر آن را تحویل دهید ، اما در ایران این موضوع صادق نیست و شما می بایست از همان شهر که تحویل گرفته اید در همان شهر و حتی همان مکان خودرو را تحویل دهید و یا در بهترین حالت اجاره کننده و مسوول و نماینده شرکت به صورت تلفنی با یکدیگر هماهنگ کرده و خودرو را در نقطه دیگر از شهر تحویل می گیرند.

در کشور ایران ، در چند سال اخیر شرکت هایی مدعی شده اند شما می توانید خودرو را از شهری گرفته و در شهری دیگر تحویل دهید حال این که اینگونه نیست و حتی زمانی که دفتر اجاره خودرو حاضر می شوند خودرو را در یکی از چند شهر محدودی که نماینده شرکت در آنجا حضور دارد که خودرو را از شما تحویل بگیرند . اما خوب هزینه انتقال آن خودرو به مبدا و همچنین هزینه های ایاب و ذهاب راننده اعزامی را از مشتری دریافت می کنند. این مبلغ گاها تا چندین برابر اجاره یک روز خودرو می شود. در این حالت مشتری انتخاب های زیادی ندارد .

ارزشهای اصلی

دارای مجوز رسمی
مالکیت تمامی خودروها

کلیه خودروها دارای بیمه بدنه

 

ترانسفرفرودگاهی و تحویل در محل
سرویس خودرو قبل از تحویل

 

قابلیت اجاره در تهران و کرج و برگرداندن خودرو در شهر مورد نظرشما
  • دارای مجوز رسمی
  • مالکیت تمامی خودروها
  • کلیه خودروها دارای بیمه بدنه
  • ترانسفرفرودگاهی و تحویل در محل
  • سرویس خودرو قبل از تحویل
  • قابلیت اجاره در تهران و کرج و برگرداندن خودرو در شهر مورد نظرشما
placeholder

گالری

مزیت های ما

با گذشت سالیان طولانی در این صنعت و نمود کلی حرفه اجاره خودرو ، مجموعه تهران رنت کار با تکیه و با استفاده از تجربیات شرکت های بزرگ و قدیمی بین المللی خصوصا شرکت های آمریکایی و اروپایی و با مطالعات دقیق و تدوین نقشه راهبرای ارایه بهترین خدمات با بهترین و ممکن ترین کیفیت در دهه ۸۰ شمسی پا به عرصه صنعت اجاره خودرو در ایران گذاشت و به جرات می توان گفت یکی از باثبات ترین و سابقه دارترین ها در این حرفه و در کشور عزیزمان ایران می باشد.

با گذشت سالیان طولانی در این صنعت و نمود کلی حرفه اجاره خودرو ، مجموعه تهران رنت کار با تکیه و با استفاده از تجربیات شرکت های بزرگ و قدیمی بین المللی خصوصا شرکت های آمریکایی و اروپایی و با مطالعات دقیق و تدوین نقشه راهبرای ارایه بهترین خدمات با بهترین و ممکن ترین کیفیت در دهه ۸۰ شمسی پا به عرصه صنعت اجاره خودرو در ایران گذاشت و به جرات می توان گفت یکی از باثبات ترین و سابقه دارترین ها در این حرفه و در کشور عزیزمان ایران می باشد.

با گذشت سالیان طولانی در این صنعت و نمود کلی حرفه اجاره خودرو ، مجموعه تهران رنت کار با تکیه و با استفاده از تجربیات شرکت های بزرگ و قدیمی بین المللی خصوصا شرکت های آمریکایی و اروپایی و با مطالعات دقیق و تدوین نقشه راهبرای ارایه بهترین خدمات با بهترین و ممکن ترین کیفیت در دهه ۸۰ شمسی پا به عرصه صنعت اجاره خودرو در ایران گذاشت و به جرات می توان گفت یکی از باثبات ترین و سابقه دارترین ها در این حرفه و در کشور عزیزمان ایران می باشد.

توصیفات مشتری

مرکز اجاره خودرو بدون راننده تهران رنت کار

+1-913-677-74-27
اجاره ماشین با راننده
اجاره خودرو بدون راننده
کرایه ماشین در تهران
تهران رنت کار
+1-234-567-89-00
اجاره خودرو در تهران
اجاره خودرو بدون راننده در تهران
کرایه خودرو در تهران
اتومبیل کرایه تهران